Dr. Marjai Viktor

Munkássága: háziorvos
Adományozás dátuma: 1999. március 15.

Nyáregyháza háziorvosa – községünk első díszpolgára – szerzetes papi iskolába járt, a Budapesti Piarista Gimnáziumban érettségizett, majd a Pesti Orvostudományi Egyetemre került. A II. világháborúban medikusként az egész Budapesti ostromot végigmentőzte. Pályája elején a mezőtúri, majd a nagykőrösi kórházban szülész-nőgyógyász szakorvosként dolgozott, összesen 11 évet. Ezt követően Cegléden a város 1. kerületi körzeti orvosi feladatait látta el. Ezután került Nyáregyházára – több mint 50 évvel ezelőtt. Azzal a feltétellel vállalta el a háziorvosi praxist, hogy vasárnaponként szenvedélyének, a vadászatnak hódolhasson. A hétvégéket azóta is a természetben tölti, no meg családjával, imádott unokájával. A vadászat mellett hobbija a bélyeggyűjtés, és a több ezer kötetes könyvtárának bővítése.