Kovács István

Munkássága: igazgató, tanító
Adományozás dátuma: 2007. március 15.

Kovács István településünk első néptanítója, emellett a helyi általános iskola igazgatója volt. 1885-ben került a községbe, az ekkor megnyílt két tantermes Állami Elemi Népiskolába. Szolgálati lakást kapott Nyáregyházán és igazgató-tanítóként vezette az iskolát. Ez a tanintézet tekinthető mai iskolánk jogelődjének. Első néptanítónk munkássága előtt tisztelegve Nyáregyháza Képviselő-testülete posztumusz díszpolgári címet adományozott Kovács Istvánnak, érdemei elismeréseként. 2008-ban a település kulturális életének otthont adó művelődési ház „Kovács István Művelődési Ház” elnevezést kapott, a felirat leleplezésére 2008. augusztus 24-én ünnepi megemlékezés keretében került sor. Nevéhez egy pénzjutalommal járó díj is társul: A legtöbbet teljesítő pedagógus, valamint a végzős diákok közül osztályonként egy-egy tanuló részesülhet a díjban, amellyel a nyolc éven át nyújtott kimagasló tanulmányi eredményt és közösségi munkát kívánják jutalmazni.