Óvodai ellátás

"Napsugár" Óvoda Nyáregyháza

Cím: Nyáregyháza, Ady Endre út 1/a.

Telefon: +36 (29) 490-015

E-mail: ovoda@nyaregyhaza.hu

Honlap: http://ovoda.nyaregyhaza.hu

Településünk központi óvodája 1945. július 15-én kezdte meg működését. 1956. november 3-tól állandó napköziotthonos óvoda lett. 1964-ben az óvoda átköltözött a Mátyás király út 1. szám alatt található Mannó Kastélyba, majd 2006. december 22-én Nyáregyháza centrumába, ahol intézményünk egy modern, emeletes épületben, jelenleg négy vegyes csoporttal működik.
Elsődlegesnek tekintjük, hogy a 3-7 éves korú gyermekek életkori sajátosságaiból fakadó alapvető szükségleteiket, a mozgást és a játékot mindennapjaikban szabadon megélhessék. Ehhez igyekszünk inger gazdag, egészséges életmódra nevelő, szeretetteljes környezetet biztosítani. Az óvodai élet minden területére nevelőtársnak tekintjük a szülőket, mint partnereinket a gyermekek hatékony nevelése érdekében.
Óvodánkban gyermekszerető, elfogadó, türelmes, empatikus készséggel rendelkező, a gyermekek érdekeit mindenkor szem előtt tartó dolgozók nevelik a gyermekeket. Olyan óvoda vagyunk, amely innovatív, ön- és környezetfejlesztő, képes megfelelni az új társadalmi kihívásoknak.
Mindenkit szeretettel várunk intézményünk mindkét óvodájába!

Kovácsné Maszel Anna, óvodavezető

"Napsugár" Óvoda tagintézménye

Cím: Felsőnyáregyháza, Jókai út 1.

Telefon: +36 (29) 490-209

E-mail: ovoda@nyaregyhaza.hu

Honlap: http://ovoda.nyaregyhaza.hu

1949-ben próbálkoztak először napköziotthonos óvoda létesítésével Felsőnyáregyházán. Ez inkább gyermekmegőrzőre hasonlított, mivel a gyermekek csak addig voltak ott, míg szüleik a földeken dolgoztak. 1968. szeptemberétől 20 gyermekkel a Leiden Károly kastélyban működött tovább az óvoda. 2002. október 23-án a Jókai út 1. számú épületbe költözött át, ahol 2 vegyes csoporttal működik.
Mindenkit szeretettel várunk intézményünk mindkét óvodájába!

Kovácsné Maszel Anna, tagintézmény-vezető