V. Nagy Pál

Munkássága: katolikus esperes
Adományozás dátuma: 2011. március 15.

A polgármester és a humán bizottság elnökének javaslatát elfogadva a Képviselő-testület Nyáregyháza Díszpolgára kitüntető elismerést adományozott V. Nagy Pál katolikus esperes úrnak. Ez a fáradhatatlan, tiszteletre méltó ember 40 éven keresztül teljesítette községünkben papi hivatását. A nyáregyházi hívek lelki ápolása mellett egy nagyon régi álmunkat valósította meg egy szép, új templom felépítésével. Nemcsak a mi templomunkat építette fel, hanem Csévharaszton is építtetett egy nagyon szép templomot. Munkájának értékét növeli, hogy mindkét templom építését 70 éves kora felett kezdte el. Személyében olyan ember kapta meg ezt a címet, aki nemcsak a nyáregyházi emberekért, hanem a környező településekért is sokat tett. Munkássága, szerénysége legyen példamutató minden nyáregyházi ember számára!